Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

pomozite jednoj djevojcici

nasljednica

Postovani,imam djevojcicu koja ima 7.g.Sa 3-4g njena koza na nadlakticama je postala gruba i bubuljicava.To su sitne bubuljice koje se malo isciste trljanjem rukavice pri kupanju,ali one se i dalje stvaraju.Kasnije je koza na butinama i listovima nogu postala ista takva.Posjetile smo dermatologa koji nam je rekao da je ta koza tzv.guscija i da je nasledna(imam je i ja,ali saniram je raznim mlijekom za tijelo)i da nema rjesenja za takvu kozu.Savjet je bio da mazemo jekodermom koji nije pokazao efekat.Zar zaista u ovo moderno doba nema rjesenja za ovaj tip koze.Ipak ona je samo djevojcica,a njima takve stvari mnogo smetaju.
Unaprijed zahvalna majka!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vaš dermatolog Vas je točno informirao o naravi promjena (nasljedno itd). Riječ je o dg. Keratosis pilaris (hyperkeratosis folliculars). Promjene možete ublažiti nekim losionom s ureom (npr. Eucerin) koji treba konstantno primjenjivati.