Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Ponovo o Herpesu!

Sany

Uh isprepadoste me, upravo je djevojcica dotakla nogom moj herpes na licu koji sam namazala violex kremom, jel to znaci da ce se aktivirati na nozi? Herpes mi je nocna mora ! Hvala !

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne, to ne znači se aktivirati na nozi. Ako je zaražena virusom (a gotovo sigurno jest), herpes se može aktivirati (a kod mmogih zaraženih nikada) bilo gdje. To nema veze imate li Vi ili ne trenutno herpes.