Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Promjene na koži

ANA

Poštovani,
prije dva dana primjetila sam svijetlo crvene mrljice na području trbuha. Navedene promjene na koži me ne svrbe, ravne su.
Zanima me da li navedene promjene mogu biti uzrok uzimanja antibiotika ( prije dva dana završila sam piti antibiotik koji sam uzimala radi zuba) i koliko dugo treba čekati da se javim doktoru, tj.koliko dugo bi te promjene mogle trajati.
Unaprijed vam zahvaljujem na odgovoru.

mr.sc.dr. Suzana Ljubojević

Promjene koje opisujete nisu specifične. Razni medikamentozni osipi (osipi nastali nakon uzimanja lijekova), nastaju nakon višednevnog uzimanja lijeka (obično 10-12-ti dan), ili se javljaju nakon drugog unošenja lijeka. Rijetko se osip pojavljuje nakon prekida uzimanja lijeka! Osip se simetrično pojavljuje na trupu, potom i po ekstremitetima, a popračen je osjećajem svrbeža.
U koliko se osip koji opisujete počne širiti, javite se nadležnom liječniku.