Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

porod i ispadanje kose

tina

Poštovani,

tri mjeseca nakon poroda počela mi je ispadati kosa. Bila sam kod
svoje liječnice te učinila slijedeće pretrage : ginekološki, onkološki i stomatološki pregled, bris grla i nosa , stolica na parazite, jetrene probe , spolne hormone i kks.
Svi nalazi su bili uredni te ona nije smatrala potrebnim da me šalje dermatologu.
Rekla je da je to normalno nakon poroda i da će proći samo od sebe.
Međutim , prošlo je već godinu dana i meni još otpada kosa.
Uz to me ponekad svrbi vlasište i jako se peruta, tako da mislim da imam i neki kožni poremećaj koji bi mogao biti uzročnikom ispadanja.
Koristila sam nutrival kapsule i vichy šampon , ali sam od šampona odustala zbog peruti te se vratila na H&Shoulders.
Negdje sam pročitala da takvo stanje može potrajati i 2-3 godine nakon poroda.
Mislite li da je to ipak predugo razdoblje i da to više nema veze s porodom.
Inače , u trudnoći ( a i prije nje) mi je bila jako gusta kosa samo što je
za vrijeme trudnoće iz svijetlo smeđe promijenila boju u gotovo crnu.

mr.sc.dr. Suzana Ljubojević

Tijekom trudnoće i 3-4 mjeseca nakon poroda kosa može pojačano opadati. Povremeno taj period može biti i prolongiran. Iz Vašeg opisa može se raditi i o pojačanom opadanju kose koja može biti zbog seboreje vlasišta (masna i perutava kosa).
Savjetujem Vam pregled u Trihološkoj ambulatni (ambulanta za kosu) Klinike za kožne i spolne bolesti, Šalata 4, Zagreb (petak, 9-12 h).