Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

propecia-proscar

goa

molim vas,
pošto su propecia tablete skupe i koštaju i više od 500 kn a u sebi sadrže 1mg finasterida , ja sam kupio film tablete za prostatu proscar od 250 kn sa 5 mg finasterida te tako 1 tabletu proscara dijelim na 5 dijela(otprilike) i to dođe po logici kao 1 tableta propecije buduci da je 5i dio 1 tablete 1 mg finasterida, da li cinim veliku grešku ili prilicno jeftino lijecim celavost?? HITAN ODGOVOR I HVALA

mr.sc.dr. Suzana Ljubojević

Propecija i Proscar su tablete koje sadrže finasterid. Kao što i sami navodite Proscar tbl upotrebljavaju se za liječenje adenoma prostate a propecija za androgenetsku (mušku) čelavost. Službeno nije odobreno dijeljenje Proscar tbl na 5 djelova u zemljama u kojima se može naći i jedan i drugi lijek. Prema literaturnim podatcima neki su ipak pokušali djeliti na 4 dijelova, no terapijski učinak nije bio dobar. Količina od 1 mg finesterida na dan je idealna za liječenje muškog oblika čelavosti! Problemi dijelenja lijeka na 5 jednakih djelova: 1) teško je ako ne i nemoguće podjeliti jednu tabletu na 5 indentičnih djelova 2) Proscar podjeljen na 5 djelova nije jednako učinkovit jer je dio tbl izložen zraku a to može oštetiti sastavne djelove lijeka, apsorpcija može biti nepotpuna ili nepravilna.
Stoga Vam preporučujem usprkos cijeni da ipak nastavite uzimati 1 tbl Propecije dnevno.