Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

psorijatični artritis

Katarina

Kako već nekoliko godina imam vulgarnu psorijazu i bojim se manifestacije psorijatičnoga artritisa, obavila sam krvnu pretragu u Kliničkom zavodu za laboratorijsku dijagnostiku kojom su utvrđeni sljedeći rezultati: REUMA FAKTOR 9.39 - jedinica IU/mL- referenti interval 0-14 te CRP 1 mg/l do 5.0.
Lijepo vas molim, možete li mi protumačiti navedeni nalaz s obzirom da sam kod doktorice u Naftalanu naručena tek 20. ožujka.

Katarina

dr. Krešimir Kostović

Nalazi gore navedenih pretraga su uredni, ali to ne znači da nemate psorijatički artritis. Sigurno ćete morati učiniti i RTG snimke, a konačnu dijagnozu može Vam postaviti samo reumatolog-fizijatar.