Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

strije

MARIJA

Imam 23 godine i u pubertetu sam se naglo udebljala pa nakon toga naglo i omrsavila i zbog toga su mi se pojavile strije. Danas su one bijele ima ih malo na grudima a dosta na donjem djelu ledja i unutar bedara. Znam da mi nikakve kreme nece pomoci i da se toga tesko rijesiti mozda i nemoguce no zanima me postoje li kod dermatologa nekakvi tretmani,kakvi su to tretmani i da li su skupi?

dr. Dinko Kaliterna

U obzir dolazi tretman s laserom koji ne boli niti treba oporavak. Potrebno je prosječno 3 do 5 tretmana a cijena varira od 500 do 1000 kn ovisno o površini. Najbolji rezultati su u kombinaciji s mikroabrazijom s kisikom koja isto ne boli a treba isti broj tretmana. No već nakon prvog tretmana se vide rezultati a sve dalje ovisi koliko želite da se strije smanje. Cijena tretmana mikroabrazije s kisikom po tretmanu je 500 do 600 kn.