Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

strije

Marijana

Sa 13-14 godina sa jako izrasla te dobila prve strije, nakog nekog vremena sam dobila još koji kilogram te su strije postale izražene i vodoravno i okomito, skoro na svim dijelovima tijela. Čak na vratu i pregibima ekstremiteta.
Zanima me postoji li koji kozmetički način uklanjanja, te postoji li kakva kvalitetna prevencija s obzirom da planiram trudnoću.
Unaprijed zahvalna...

dr. Dinko Kaliterna

Savjetujem neablativni laserski tretman za smanjivanje i prevenciju strija a sam tretman ne boli nimalo niti je potreban oporavak. Mikroabrazija s kisikom isto daje dobre rezultate. To se ne može s kozmetičkim tretmanima ukloniti a za prevenciju savjetujem npr vitamin C u prahu od Twin laba.