Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Uklanjanje bora laserom?

Adisa

Molim Vas da mi kazete da li je moguce da uklonim boru koja se proteze od korijena nosa do uglova usana i jako mi smeta pomocu IPL uredjaja?Kakvi su rezultati i koliko je tretmana potrebno obaviti?Primijetila sam je prije oko dvije godine.Sad mi je 27,te me pomisao na bore u vec ovim godinama uzasava.Inace,ne idem u solarij,redovno i temeljito skidam sminku, posjecujem kozmeticara i njegujem se Clinique-om i Lierac-om.Na celu i oko ociju uopce nemam bora,samo ove duboke bore oko usana.
Puno hvala,Adisa,Sarajevo

dr. Krešimir Kostović

Za boru oko usana neće Vam pomoći IPL uređaj. Potrebno je učiniti "resurfacing" CO2 ili Er-YAG laserom. Laserski "resurfacing" pripada u najsloženije laserske zahvate koji zahtjevaju opću ili lokalnu anesteziju i posebnu postoperativnu njegu. Očevidne rezultate i detalje postupka će Vam objasniti dermatolog ili estetski kirurg koji će Vam učiniti zahvat.