Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

koža

sanja

Poštovani,
imam 23 godine i loše stanje kože lica; u području brade i vrata mi se često znaju javiti bolni prištevi od kojih ostaju ožiljci (vidljivi pogotovo jer imam blijedu put).Od nedavno mi se javljaju i na području slijepoočnica. Nadalje,općenito imam loš ten;proširene pore oko nosa,mitesere i tzv. T-zonu lica te mi se maste čak i leđa gdje mi se također javljaju akne! Više ne znam koje kreme da koristim jer mi se čini da se od svake stanje još pogorša, ne znam da li bi trebala promijeniti prehranu ,da li je to od stresa,itd... Međutim,ako imate kakav savjet za mene,rado ću ga prihvatiti!
Unaprijed se zahvaljujem

dr. Dinko Kaliterna

Potrebno je promijeniti prehranu svakako no glavno je da odete dermatologu jer morate očito uzimati antibiotike ili ići na laserski tretman akni što je najbolje riješenje jer ujedno tretirate ožiljke i liječite akne u istom tretmanu. Do pregleda savjetujem da koristite sapun za akne od Jericha te njihovu kremu za lice. U obzir dolazi da uradite UZ jajnika tj da započnete kontracepciju.