Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Uklanjanje bradavica

lucky2908

Inace imam na vratu dosta bradavica, i smetaju mi. Zanima me kakav je proces uklanjanja i da li ima posljedice. Cula sa da se radi spaljivanje ... da li je to dugotrajno ili ?
unaprijed vam hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas nije riječ o bradavicama, već o tzv. mekim fibromima. Promjene se obično uklanjaju elektrokoagulacijom (kako Vi kažete "spaljivanjem"blunk. Riječ je o jednostavnom postupku koji ne ostavlja posljedice. Odstranjivanje pojedinih tvorbi je trajno, ali postoji sklonost nastanku novih.

lucky2908

Hvala na odgovoru. Mozete li mi vise reci o tim mekim fibromima? Da li je to nesto virusno ili ?
Znam jos dok sam bila mrsavija nisam uopce imala nigdje takve, koje se mogu kao razvlaciti, bojim se dok budem starija da ce ih jos vise biti, a sad mi je tek 24 godine. A nesto sam istrazivala mislim po karakteristikama da su to koncaste bradavice. Pa ako mozete jos nesto mi reci o tome!

Sve pohvale za vasu stranicu, a jos vise sto nam odgovarate.

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Meki fibromi su benigni tumori vezivnog tkiva koji se pojavljuju na koži kao mekane peteljkaste tvorbe. Česti su u predjelu vrata, osobito u žena, kao i i predjelu pazuha. I nakon uklanjanja postojećih za očekivati je da će se javljati nove.