Candigynol i test za trudnoću

ivanavid21

Poštovanje! Prije par dana sam Vas pitala pitanje vezano za trudnoću u neplodnim danima,odlučila sam napraviti test međutim...pojavila mi se gljivična infekcija koju sam prije uspješno rješavala uz Candigynol vaginalne čepiće na bazi kadulje,kupila sam ih ponovno i počela s upotrebom..mjesečnica mi kasni 2 dana,a točno prije 2 dana sam počela s upotrebom Candigynola.Nakon 1.dana izostanka mjesečnice napravila sam 2 testa za trudnoću iz prvog jutarnjeg urina i negativni su,imam još jedan test no nisam ga još napravila jer nisam sigurna mogu li gljivična infekcija i candigynol utjecati na rezultat testa,ako je negativan postoji li mogućnost da su zapravo rezultati krivi? Imam zadnja 2 3 dana tipične simptome za razdoblje prije mjesečnice,bolovi u donjem dijelu trbuha i bolne i otečene grudi pa me zanima mogu li to možda biti simptomi rane trudnoće ili će mjesečnica uskoro nastupiti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, terapija nema utjecaja na test na trudnoću. Testovi su, obzirom na vrijeme kada su rađeni vrlo pouzdani.