Dugotrajna menstruacija

maja2211

Dobar dan.
Imam 21 godinu i do sad uvijek redovite menstruacije u trajanju od 5-6 dana. Ovaj mjesec menstrualni ciklus mi je uredan samo što krvarenje traje duže neko obično, 10 dana. Do sada nisam imala nikakvih problema s ginekološke strane, PAPA testovi su bili uredni, ne uzimam nikakve kontracepcijske ljekove ni nikakvu drugu terapiju. Zanima me da li bih trebala obaviti hitan ginekološki pregled ili je to uobičajena pojava s obzirom da nemam nikakvih drugih tegoba ( menstrualnih bolova).

Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne trebate na hitan ginekološki pregled. Ako se menstruacija produži i idući mjesec, tada sugeriram ginekološki pregled i ultrazvuk.