RTG kralježnice i trudnoća

bubi5

Poštovani,

U veljači sam obavila RTG snimanje lumbalne i vratne kralježnice. Zanima me koliko vremena od tog snimanja bilo dobro pričekati s trudnoćom, zbog štetnog djelovanja zračenja?

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, slobodno se odlučite na trudnoću. Proteklo je dosta vremena od navedenih pretraga. Savjetujem uzimanje folne kiseline, prekoncepcijski.

bubi5

Poštovani,

Sad sam vidjela da sam krivo napisala-snimala sam vratnu i cervikalnu kralježnicu-je li i od toga prošlo dosta vremena?

Hvala.