Phd nalaz

zabrinuta_22

Poštovani,
imala sam spontani pobačaj zbog curenja plodne vode u 16.tjednu trudnoće. Molim vas da mi pojasnite phd nalaz,da li se vidi uzrok pobačaja i zanima me što su to maceracijske promjene?
Klinička dijagnoza:
Prijevremeni porođaj.

Materijal:
Plod i posteljica.

Opis:
Plod sa teškim maceracijskim promjenama dužine tjeme trtica 12 cm, a tjeme stopalo 20 cm. Zbog teških maceracijskih promjena ne može se sa sigurnošću odrediti spol, najvjerojatnije da se radi o muškom spolu. Vanjskim i unutrašnjim pregledom anomalija se ne nalazi. Histološki nalaz (uzeti uzorci tkiva unutrašnjih organa) primjeren dobi ploda. Posteljica s plodovim ovojima veličine 10x7x2 cm i pupkovinom dužine22 cm, koja je paracentralno inserirana, makroskopski i histološki bez neke osobitosti.

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam vam.