Hormonalni poremećaj?

Nora00

Poštovani, zamolila bih Vas za mišljenje.
Naime, ciklusi su mi uredni, traju od 29-31 dan svaki mjesec. Inače apsolutno izbjegavam spolne odnose tijekom plodnih dana, ali prošli mjesec nam se dogodilo da smo se osmaknuli od tog pravila. Imali smo odnos koji je trajao 5 sekundi, a bio mi je 13. dan ciklusa (ovulacija obično 15.dan), dečko nije svršio u mene, ali sam ipak za svaki slučaj 30 sati poslije popila Escapellu. Tjedan dana poslije (21.dan) dobila sam menstruaciju koja je trajala samo 2 dana i bila prilično oskudna. Moram napomenuti sa sam 2 dana prije toga imala prekinuti snošaj s dečkom. Pet dana poslije probudila sam se sa malo naotečenim grudima i navečer su mi bradavice postale dosta nadražene i osjetljive (posljedica trčanja?). Bolovi u grudima su prestali slijedeći dan. Dan prije toga sam imala nezaštićeni odnos koji je trajao 10 sekundi, a dalje smo nastavili s kondomom. Jutros (31.dan) sam na gaćicama našla smeđi iscjedak, nalik na onaj menstruacijski. Zanima me ima li smisla napraviti test za trudnoću ili je u pitanju hormonski poremećaj/ reakcija na pilulu za dan poslije?

Unaprijed se zahvaljujem,
Nora

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana niste trudna. Ne trebate raditi test na trudnoću. Mislim da Vam je sad krenula menstruacija.