iscjedak miris na aceton!

laura28

ovako,imam problem koji me muci....dakle,, imam iscjedak obilni smeđi ..ali boja je kao boja meda,i ima neugodan miris na aceton,,, a pri mokrenju me jako pece....i u donjem dijelu trbuha me boli...e sad sta bi to bilo..inace imam policisticne jajnike i problema sa tlakom i secerom...imam 29god!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, što se tiće mirisa na aceton mislim da je od povišenog šećera, dakle savjetujte se sa svojim dijabetologom.
Zatim bolovi u donjem trbuhu su najvjerovatnije uzrokovani upalom u mokraćnom sustavu. Dakle potrebno je učiniti urinokulturu urina. Dijabetičari su predisponirani na češće upale u svim sustavima pa tako i u genitourinarnom traktu.
Iscjedak je pretpostavljam također vezan uz infekciju ginitourinarnog trakta.

laura28

hvala na brzom odgovoru...ali eto zaboravila sam vam napomenuti da sam jedan dan primjetila kristalice na dnevnom ulosku..kao da sam posipala secer...sta je to...!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sve je to vezano uz dijabetes koji je očito loše reguliran u Vašem slučaju o ovom trenutku.

laura28

dobar dan! nemoguce da mi je secer..jer mi je granicni...na pocetku...sam a secer mi se krece na taste mi je 4.9...a dok bi mi nakon obroka bio je 7-8..znaci..nije od secera...da li moze biti neka bakterija ili upala jajnika..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kristali mogu biti od oksalata, možda od kamenca u mokraćnom sustavu. Preporučam učiniti urin sa sedimentom te konzultirati urologa.