Menstruacija

MarinaBg

Imam problem, spavala sam sa deckom 07.06. sa zastitom, pazili smo i sve je bilo okej, moja prosla menstruacija je bila na vreme 16.06 i trajala je 5 dana, obicno mi je redovna menstruacija od 28-30 dana, pa bih trebala dobiti 13.08. al sam juce kada sam se obrisala primetila krv, i odma stavila ulozak, al nije uopste krvarilo posle toga, imam 16 godina pa je to mozda jer mi nije redovna menstruacija ili? A pre toga sam se samozadovoljavala pa da li je mozda doslo do neke povrede pa se zato to desilo? Molim za pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne znam koji je uzrok. Možda lakša ozljeda spolovila tijekom masturbacije, možda i nezrelost ginekološkog sustava.
Iz ove perspektive svakako ne znam.

jasminkaca

Poštovani,
Partner i ja vec 2 mjeseca imamo nezasticene spolne odnose s time da nekad imamo više puta u jednoj večeri, Znam d apostoji mogućnost trudnoće. Moje pitanje glasi: Danas sam trebala menstruaciju dobit,ali nisam vec mi se pojavila obilata gusta bijela sluz kao kad imam ovulaciju. Dali je to znak da cu dobiti menstruaciju ili se mozda o trudnoci radi? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne znam. Ako vam menstruacija izostane napravite svakako prvo test.

zabrinutaanamarija

Poštovani ovaj mjesec mi je menstruacija uranila 3 dana, inače imam redovne cikluse, ovaj put mi je menstruacija skroz drugačija. prvo smećkasti iscjedak, pa malo krvarenja samo dok mokrim, pa stane pa krene. to traje već dva dana. Zanima me dali je to neki poremećaj ili je ipak moguća trudnoća u tom slučaju jer sam imala nezaštićena dva odnosa prije 15 dana. Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Ali ako i dalje bude takvog intenziteta i oblika, sugeriram da ipak napravite test.