Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Lindynette20


Autor Poruka

Dejan Šakoronja, dr. med.

30.01.2015. 22:25

Ne radi se o trudnoći prema opisanom.

jay

31.01.2015. 11:35

Poštovani,

pijem Lindynette godinu dana i 2 mjeseca te sam ovaj mjesec odlučila prestati. 23.1. sam popila posljednju pilulu, a imala sam nezaštićeni odnos 29.1. Znači li to da sada ipak moram početi s novim blisterom danas (31.1.) kako bi uklonila mogućnost trudnoće?

Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

31.01.2015. 19:35

Ne možete početi danas. Počinje se s prvim danom menstruaciej. Uzmite pilulu za dan poslije.

ucilica

02.02.2015. 18:45

Poštovani,
utjece li dodatak prehrani ABC PLUS od Natural Wealltha na djelovanje Lindynetta 20, te mogu li bilo kakvi vitamini uzimani na takav način utjecati na učinikovitost kontracepcijskih?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

03.02.2015. 01:30

Ne utječu, ne mogu.

sanja1702

04.02.2015. 08:45

Postovani,imam jos 7 tablata u blisteru,a danas sam dobila menstruaciju. Dali da popijem ostatak tableta ilu? Hvala

Luy

04.02.2015. 08:45

Poštovani,

1.1.2015. počela sam piti novo pakiranje Lindynette20 no kako sam se razboljela 3.1.zbog bolesti i temperature sam zaboravila popiti dvije tablete zaredom (4.i 5.1.) te sam dobila mjesečnicu, zvala sam ginekologicu da ju pitam što učiniti no nije mi se javljala i nisam znala što bi te sam slijedeći dan nastavila piti pilule no sada menstruaciju imam od 5.1.i nikako da stane te me to brine, počela sam novo pakiranje, nisam radila pauzu između ciklusa nego samo nastavila piti novo pakiranje, nisam imala spolne odnose tokom ovog događaja, molim vas za savjet što mi je činiti, tablete sam počela piti prije godinu dana, ovo mi se prvi put dogodilo da sam zaboravila pilule popiti i sad me brine i zanima koliko će trajati ta "produljena" menstruacija i što da radim. Hvala najljepša.

Dejan Šakoronja, dr. med.

04.02.2015. 10:35

Sanja uzmite do kraja to nije menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

04.02.2015. 10:35

Nastavite dalje piti do kraja blistera. To krvarenje se može protegnuti i trajati cijeli ciklus.

Saritaa

05.02.2015. 15:20

Poštovani doktore, imam pitanje u vezi Lindynette20. Naime, počela sam ih uzimati prije dvije godine isključivo radi kontracepcije. Prošli sam mjesec sasvim slučajno zaboravila ponjeti kutiju sa sobom na skijanje te sam napravila pauzu jedan mjesec. Zanima me smijem li nastaviti koristiti pilule od prvog dana sljedeće mjesečnice?
Inaće, redovito idem na preglede i vađenje krvi i zasada nije bilo nikakvih problema.

Dejan Šakoronja, dr. med.

05.02.2015. 19:15

Smijete, svakako krenitie s prvim danom iduće menstruacije.

bebamala

06.02.2015. 23:40

postovani,pijem lindinette vec 2 godine,pakovanje zavrsavam u cetvratak i obicno menstruaciju dobijem u nedelju.Medjutim,ovog meseca sam menstruaciju dobila dosta ranije,pre nego sto sam zavrsila pakovanje,tacnije u sredu,pa sam u sredu i cetvratk regularno popila dve poslednje tablete.Ova menstruacija je jako cudna,nema krvi,samo braon iscedak,jako oskudan,ne znam kako da vam opisem,kada se obrisem,ostaju sitni braon parcici.Nikad mi se to nije desilo,sve menstruacije su mi normalne.Ima li razloga za brigu?Nadam se da mogu da iskljucim mogucnost trudnoce.Unapred hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

07.02.2015. 15:00

Ništa zato. Nastavite uzimati dalje prema shemi. Ne radi se o trudnoći.

pandica

09.02.2015. 09:35

Postovani, vec tri godine pijem tablete Lindynette 20, prije zadnjeg ciklusa napravila sam pauzu od mjesec dana i zatim sam ponovo pocela piti tablete s prvim danom posljednje menstruacije (20.1.). Sutra (9.2.) cu popiti zadnju tabletu u blisteru i onda tjedan dana imam pauzu izmedju dvije kutije. Zanima me da li ce mi sada menstruacija normalno doci u roku od ovih tjedan dana kao sto mi je redovno tako dolazila u toj pauzi prije nego sam uzela mjesec dana pauze s pilulama, ili ce mi kasniti/raniti obzirom na promjenu? I da li novu kutiju pocinjem piti iducu srijedu (18.2.), bez obzira da li sam dobila menstruaciju ili ne? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

09.02.2015. 20:10

Normalno će doći. Novi blister nakon sedmodnevne pauze.

Saritaa

09.02.2015. 23:10

Da li je normalno da nakon sto sam napravila pauzu od jednog mjeseca i ponovno pocela uzimati lindynette20 da mi menatruacija traje pet dana vise nego inace?

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.02.2015. 09:30

Moguće je. Ponekad se događa.