Kontracepcija

Lindynette 20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tjedan dana.

minicamini

Postovani, ja se izvinjavam, ali jutros sam dva minuta nakon popijene tablete opet imala proliv... Sad me zanima sta dalje da radim sto se zastite tice? S obzirom da je ovo drugi put ove nedelje da imam preblema sa prolivom... Ovo mi je druga nedelja nove kutije. Najlepse hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do kraja blistera odnos uz dodatnu zaštitu.

minicamini

Samo do kraja blistera dodatna zastita, u toku pauze od 7 dana ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tada ne treba.

Anit@

Poštovani,

Prelazim s Diana 35 na Lindynette 20 pa me sad zanima Vaše mišljenje glede toga. Zanima me da li će mi faliti hormona ili ću imati nekakvih problema, posljedica i sl.?? Da li biste mi to uopće preporučili?

Zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebali imati problema. Logičan potez vašeg ginekologa.

Lydija004

Poštovani,

ovaj mjesec sam prešla sa Lindynetta 30 na 20, ali 4. dan, poslije 2 i pol sata nakon popijene tablete, imala sam mekanu stolicu i proljev. Zanima me trebam li popiti dodatnu tabletu ili je dovoljna dodatna zaštita?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebate popiti dodatnu.

miss_sunshine19

Poštovani,

zašto osjećam simptome ovulacije (bijeli iscjedak, bol u leđima i jajnicima) iako uzimam Lindynette 20 pet mjeseci?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se sigurno o ovulaciji.

mislav0105

Poštovanje,
Cura je prešla s Qlaire na Lindynette 20.Nakon zadnje aktivne Qlaire krenila je piti Lindynette.Je li zaštićena već s prvom tabletom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da.

mimicaa85

Imam jedno pitanje ,
pocela sam da pijem lindynette pre tacno osam dana , danas mi je osmi dan tacnije , trebam ih piti do 23. nakon dva do tri dana trebalo bi da dobijem ... na more idem 29. tako da ce mi se taman pasti dva dana da imam na moru ali to je ok , uglavnom mi se zavrsava 30 . ili 01.
Meni se sve to uklapa dobro ali me brine druga stvar ... pojavile su mi se sitne bubuljicice po rukama pre pet ,sest dana i pomalo me svrbi , mislim da je alergija ... da li mi je to od ovih antibebi pilula ? Da li bih trebala da prestanem da ih pijem ? sta bi se dogodilo da prestanem da ih pijem nakon 8 dana i kada bi mi usledio ciklus ?
inace prvi put koristim kontraceptivno sredstvo i prvi put pijem lindynette 20 ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da je alergije. Prestanite s uzimanjem odnosno posjetite doktora da vidi o čemu se radi. prstankom uzimanja dobit ćete menstruaciju.

gorse55

Poštovani,

pijem lindynette 20 već 11 mjeseci. redovno ih pijem, par puta sam zaboravila popiti na vrijeme, ali nikad nije prošlo više od 12 sati. Danas bi trebala početi s novom kutijom, ali sam na putu i do njih nikako ne mogu doći do sutra ujutro. Zanima me, mogu li prvu tabletu popiti odmah ujutro prije 8.30 (inače ih pijem u 20.30, znači ako popijem prije 8.30 još neće proći 12 sati), te sljedeću popiti u 20.30 ili je bolje da drugu popijem sljedeći dan ujutro? Zanima me i trebam li koristiti zaštitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete je uzeti ujutro. Ali ovaj ciklus na dalje uzimajte tijekom jutra. Ne treba dodatna zaštita.

Ketriin

Poštovani,
Pre tri nedelje bila sam kod ginekologa i prepisala mi je Lindynette 20 pilule. Prvu pilulu popila sam na prvi dan menstruacije 29. 6. , kao što mi je rečeno, u isto vreme. Menstruacija mi je trajala šest dana, do 4. 7. To veče imala sam odnos, i dečko je svršio u mene. Zanima me da li imam razloga za brigu zbog trudnoće ? Ovako nemam nikakvih teškoća zbog pilula, sve je u najboljem redu.
Unapred zahvalna na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. ne brinite.

Mia777

Postovani, pocela sam piti Lindynette prva kutijica. Zanima me da li uzimanje tablete u razlicito vrijeme,ali unutar istog sata smanjuje njen ucinak? Unaprijed hvala na odgovoru