Kontracepcija

logest

serenanaomi

Da li bi mozda bilo pametno popiti 5+5 tableta Logesta kao hitnu kontracepciju, iako je danas 4. dan nakon spolnog odnosa?
Jos jednom se ispricavam na opsirnim postovima i puno pitanja, ali u panici sam jer znam da se u ovakvim situacijama treba djelovati sto prije, a moje ginekologice nema, a na hitnoj me nisu htjeli primiti jer su rekli da ne predstavljam hitni slucaj...

serenanaomi

Doktore, hvala Vam puuuno na odgovoru, mnogo sam mirnija sad. Jedino nisam shvatila da li do kraja ciklusa trebam upotrebljavati dodatnu zastitu ili ne?
Jako bih pohvalila Vas rad i ulozeno vrijeme, mislim da pomazete time mnogima. Ja sam ostala jako razocarana kada sam tek od Vas dosla do informacija, posto nisam uspjela uopce doci do svoje ginekologice, niti osobno ni preko telefona, a ni na hitnoj me nisu htjeli primiti ni na 2 minute, iako sam bila jedina u cekaoni...

tabletezakontracepciju

A pravilno je da tabletu pijem svako vece u isto vreme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete koristiti dodatnu zaštitu do kraja blistera. Nažalost neki kolege nemaju vremena i strpljenja.

Emina42

poštovani, pijem logest tablete negdje godinu i pol i sad mi se prvi put dogodilo da sam zaboravila popiti 2 tablete za redom. Zadnju tabletu popila sam u petak, a u subotu i nedelju sam zaboravila popiti.Te dvije tablete popila sam danas ujutro a inace ih pijem u 16 h. Jesam li dobro napravila i kada da popijem tabletu za danas i što dalje?molila bih za savjet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje nastavite svakodnevno po jednu do kraja blistera. Ako je preostalo manje od sedam tableta onda ne radite pauzu nego odmah 22. dan krenite na novi blister.

Emina42

A sto s tabletom od ponedjeljka,preskocim ju,ili popijem zajedno s tabletom od danas?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obje uzmite.

anama

Poštovani!
Pijem Logest već godinu dana. Nakon 3-4 mjeseca sam primjetila da su mi se grudi malo povećale i znam da je to jedna od nuspojava kontracepcijskih tableta. Možda je malo blesavo pitanje,al primjetila sam da su mi opet porasle u zadnjih mjesec dana pa me zanima je li normalno da se to dogodi nakon toliko vremena? I kada ih prestanem piti hoće li to ostati tako ili se vratiti u normalu? Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Kad ih prestanete uzimati vratit će se u prvotno stanje.

serenanaomi

Postovani,
Molim Vas da mi objasnite na koji nacin funkcionira zastita protiv trudnoce tijekom sedmodnevne zastite pri uzimanju Logesta.
U uputstvima pise da je tijekom tih 7 dana zastita potpuna, ali meni nije jasno kako je to moguce ako fizicki tada ne pijem tablete, a menstruacija koju tada imam nije "prava" menstruacija, vec probojno krvarenje, ako sam dobro shvatila.
Takoder, zanima me i da li moze menstruacija kasniti zbog stresa i kada pijem Logest?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrijeme pauze je dakle vrijeme nazovimo menstruacije ili prijelomnog krvarenja, kada se sluznica izljušćuje a novi folikul još neka hormonskog poticaja za rast dakle mali je .
Zato je to vrijeme sigurne zaštite. Ukratko naravno. Stres neće odgoditi nastup menstruacije ako ste pod pilulama.

mama 1074

Postovani, zanima me imaju li tablete Logest ikakve negativne posljedice ako ih uzima djevojka od 17 godina za zastitu. Naime imam kćer tih godina i znam da ima odnose sa dečkom, tražila je savjet kako da se zaštiti pa me zanima jeli premlada za takve lijekove. Naime, ja pijem te iste tablete već duže vremena, cca dvije godine i nemam nikakvih problema.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prije uzimanja pilula svakako je potreban razgovor, anamneza, krvna slika, koagulacija, krvni tlak, navike osobe itd.
Dakle bez cjelokupnog sagledavanja svakog pojedinog slučaja ne propisuju se oralni kontraceptivi.
Godine svakako nisu prepreka za uzimanje.

Sljokica

Da li analgetik-analgin smanjuje dejstvo logest pilula? Pijem ih 1god. I 6 mjeseci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

Sui Ena

Dobar dan!
Imam jedno pitanje. Počela sam piti drugu kutiju Logest tableta i zasada nemam nikakvih nuspojava osim osjetljivosti grudi. Primjetila sam da kad je pauza od 7 dana,osjetljivost prestaje,ali onda opet počne s novom kutijom. Međutim bitnija stvar od toga je da nakon par dana,od kada sam počela piti drugu kutiju, pojavio se bijeli iscjedak i imam ga svaki dan. Znam da pod tabletama nema ovulacije i ne bi trebalo biti iscjedka,ali eto ja ga imam. Da li je to normalno ili bih se trebala zabrinuti. Inače,redovno pijem tablete,svaki dan bez zakašnjenja. Sljedeći tjedan idem tek kod ginekologa jer je još uvijek na godišnjem.
Hvala Vam unaprijed!
Srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je, ne brinite.

elicadebelica

Poštovani,
10.10 bi trebala dobiti menstruaciju i tada započeti sa prvom tabletom kontracepcije Logest. Naime, istog tog dana imam ispit pa bi htjela odgoditi menstruaciju. Kako pravilno mogu odgoditi menstraciju kontracepcijom te kako da ju nastavim piti kada dobijem menstruaciju ? Također me zanima da li postoje nuspojave Logesta ako se puši i ako se uzima ibrufen u granulama ?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruaciju možete odgoditi uz getsagene , te konzultirajte svog ginekologa za terapiju. Inuprofen ne smetam. No pušenje je relativna kontraindikacija za uzimanje pilula.