Kontracepcija

logest

anamarija345

Postovani, molim vas za pomoc. U zadnjem sam tjednu pijenja Logesta i vec 2 dana imam proljev, nastupio je 4 i pol sata nakon jucerasnje tablete i tada sam popila dodatnu tabletu zbog straha, sljedeca proljevasta stolica bila je 15 sati nakon te druge tablete, a danas sam nakon 5 sati i 20 min od redovno popijene pilule dobila proljev.Sad vise ne znam sto da radim? Da li da opet pijem dodatnu? Dali da nastavim s pilulama i normalno napravim pauzu? Ili da prestanem piti? Prije dva dana sam imala odnos s prekinutim snosajem pa se bojim trudnoce. U uputama pise da se javimo lijecniku, a ja do svog trenutno ne mogu. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte do kraja blistera uz dodatnu zaštitu, te ne treba dodatnih pilula.

Ticolina

Postovani,
4.mjesec vec uzimam kontracepciju i sva krvarenja sam imala redovito. Kontracepciju uzimam redovito i odgovorno. Danas sam popila 9-tu pilulu iz pakovanja. Unazad tri dana imam jako osjetljive grudi i kao da su mi malo "nabubrile". Postoji li mogucnost trudnoce?
Unaprijed zahvaljujem

anamarija345

Hvala vam! Postoji li sansa za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamarija, ne brinite neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ticolina, ne radi se o trudnoći dakako.

sara250

postovani, hoce li imati pola tablete normabela od 5mg utjecaj na komtracepcijsku zastitu logest pilula (jucer sam popila zadnju, danas krece tjedan dana pauze i nakon toga nova kutija)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće.

anamarija345

Postovani,
znaci normalno radim pauzu od 7 dana bez obzira sto je proljev bio u zadnjem tjednu? U tom tjednu sam popila i dvije dodatne tablete iz rezervnog pakovanja dok sam cekala vas odgovor. Znaci bez obzira na to sto sam popila 23 tablete u 21 dan normalno radim pauzu? Hoce li biti stetnih posljedica zbog toliko tableta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je . Neće biti posljedica.

Healy

Poštovani,

nakon prethodnih problema s Lyndinette 20 (uništenje psihe, gubitak libida, suhoća), prema vašem savjetu prebacila sam se na druge pilule, a to su Logest. Evo danas mi je zadnja pilula i mogu reći da se psihičko stanje uvelike popravilo (iako još imam nekih ludosti u glavi kao što sam imala s Lyndinettama), ali i dalje me muči i to jako smanjen libido i suhoća... Znači želja za seksom mi je 0 i nikako i nikako se ne mogu navlaži na početku, a tijekom seksa se ne mogu ni opustit ni uživat do kraja, nije mi to to... Tako isto mi je bilo i na Lyndinettama i ne znam što da radim sad? Da napravim pauzu ili da dam šansu Logestu još kojih mjesec, dva pa da onda vidim? Stvarno se ne mogu nosit s tim smanjenim libidom, nikad u životu mi nije bilo tako...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dajte šansu, a ako i dalje to bude izraženo prebacite se u savjetu s ginekologom na drugi tip pilula, ili flastere ili vaginalni prsten.

Healy

Poštovani,

da se nadovežem na svoj prijašnji post... Nakon što sam bila jako loše na Lyndinettama 20, prebacila sam se zadnji mjesec na Logest, no i dalje se nisam osjećala dobro i odlučila sam ne započet novu kutiju nego uzeti pauzu tako da onda jučer nisam započela piti novu kutiju kako sam inače trebala... Da li mi možete reći koliko bi vremena bilo najbolje uzeti pauzu, da se tijelo malo pročisti i vrati na staro? Jer bi se htjela vratiti na pilule (nikako ne na Lyndinette, nego bi nastavila s Logestom onda za početak) pa da li je mjesec dana pauze npr premalo pošto sam pila pilule ipak dvije godine bez ikakvih pauzi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mjesec dana pauze. Iduće počnite s prvim danom iduće menstruacije.

Healy

Poštovani,

hvala Vam najljepša na odgovoru! Zaista Vam od srca hvala što odgovarate na pitanja sva, inače bi o tome pričala sa svojim ginekologom, ali sam izgubila svo povjerenje u njega jer kad sam mu rekla za probleme s Lindynette, on je rekao da je nemoguće da nakon 2g uzimanja imam negativne posljedice, ispalo je da sam luda prema njemu, nije opće htio ni saslušati sve tako da stvarno ne mogu s njim razgovarati o ovome, trebam vjerodostojne informacije tako da Vas pitam onda za sve što me zanima jer Vama vjerujem, nikad niste ništa krivo odgovorili...
Tako da bi imala još zasad samo jedno pitanje... Da li bi bio kakav problem ako bi pauza bila dva mjeseca na primjer ili je bolje da je samo jedan mjesec? I s obzirom koliko sam postova i odgovora ovdje čitala o prekinutom snošaju, mogućnostima trudnoće, povećanoj plodnosti nakon prestanka pijenja pilula - zanima me da li se sa sigurnošću može koristiti metoda prekinutog snošaja sad dok nisam na pilulama ovaj mjesec (to nam je bila metoda kontracepcije 4mj prije pilula i nije bilo problema, a koristili smo ju jer smo imali problema s kondomima kao što i sad imamo, meni je osobno užasno s kondomom jer čak i krvarim makar koristimo i lubrikant, i užasno me boli tako)?
I što se tiče Lindynetta 20, moram Vam se pohvaliti da se osjećam naprosto odlično tjedan i pol sad nakon zadnje pilule, nema više smetnji u glavi, promjena raspoloženja, opet se osjećam kak spada, opet sam si ja tako da mi je drago što sam odlučila odustati od te vrste pilula, nadam se da s Logestom dalje neće biti nikakvih takvih smetnji...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete pauzu napraviti i dva mjeseca. Prekinuti snošaj svakako je najslabiji način zaštite.

Stotobjeseljubav?

Poštovani,
imam problem. Naime, ovaj mjesec sam greškom počela piti Logest pilule za krivi dan, umjesto pon popila sam nedjelju i onda sam nakon para dana mislila da sam zaboravila popiti tabletu te popila onda kao za dan prije i redovnu. Znači, u 2 dana sam popila 3 pilule. Sad neznam šta dalje. Inače uvijek sa blisterom počinjem u ponedjeljak i završavam u nedjelju, što ovaj mjesec neće biti tako jer zbog greškom popijene pilule imam jednu manjka za svih 21 dana.
Zanima me dal mogu popiti normalno pilulu u nedjelju takoda mogu održati dosadašnji ritam? A ako ne, zanima me dal će mi zaštita biti sad smanjena?
Logest pilule inače pijem već skoro godinu dana.
Vaš odgovor bi mi puno pomogao jer neznam šta dalje s obizom da o tome ne piše u uputama.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje svakodnevno po jednu pilulu i zaštita će biti očuvana.
Skratit ćete uzimanje za jedan dan. To nije problem.

Healy

da, ali ako nema ejakulacije u rodnicu onda nije ni moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.