Kontracepcija

logest

petraa7

Poštovani,

Danas sam trebala početi s novim blisterom Logesta, ali budući da nisam u mogućnosti doći do njega, odgodit ću uzimanje prve tablete za sutra, odnosno pauza mi se produžuje na 8 dana. Koliko dugo trebam koristiti dodatnu zaštita i da li je potrebno popiti 2 tablete prvi dan uzimanja da nadoknadim prvi propuštani dan?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od sutra uzimajte po jednu. Sedam dana dodatne zaštite.

luc21

Poštovani, ako pijem logest samo par dana (npr 5) i onda dalje prestanem.. da li cu dobiti mjesecnicu kroz par dana? bez obzira sto je zadnja zavrsila prije tj dana?
te ako tih 5 dana pijem pa prestanem i onda za 2 dana imam spolni odnos da li treba dodatna zaštita?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će do krvarenja a ne menstruacie. Koristite dodatnu zaštitu.

pro_for

Poštovani, zanima me dali je moguća lagano povišena temperatura zbog uzimanja logesta? imam povišenu temp 36.9 - 37,2 (ovisi kako kada) vec neka 3 - 4 tjedna, jedino vrijeme kad mi je pala je bilo na 7 dana pauze od logesta i onda se ponovno pojavila. Vadila sam krv i bilo je sve u redu. Ja tu temperaturu uopce ne osjećam niti imam ikakvih smetnji, ali ipak me malo brine pa bi htjela znati dali je to moguće od logesta. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.

Sljokica

Pijem Logest 12 mjeseci, redovno..1H nakon popijene 15 pilule, imala sam laksi proljev i nakon toga, popila sam dodatnu pilulu(16 po redu) ..Nastavljam da pijem redovno dok ne zavrsim kutiju s tim sto ce ciklus trajati krace- 20 dana, a ne 21(kazu da to nije toliko vazno?)..i onda pravim pauzu od sedam dana?
Zanima me hoce li mi to smanjiti zastitu za ovaj mjesec...i sledecu kutiju pocinjem da pijem osmog dana nakon pauze, tj srijeda ili ostavljam kao sto je do sada bilo, cetvrtkom pocinjem sa novom kutijom..ali to bi sada bio 9ti dan pauze?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće biti umanjena zaštita ovaj ciklus.

anita-ana

Postovani,imam pitanje u vezi uzimanja logest pilula.24.11 sam vadila spiralu,ginekolog mi je rekao da mi je menga vec krenula ali tek 25 mi se pojavila sukrvica,uzela sam pilulu,ali od onda se nedogada nista,samo smedkasti iscjedak i to samo nekad!Dali je to normalno ili je zbog vadenja spirale doslo do sukrvice,iako napominjem menga mi je trebala doci taj dan!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je to menstruacija.

Sljokica

Hvala vam najlepse happy
Nakon popijenih ostatka pilula.. Pravim pauzu sedam dana i osmog dana pocinjem sa novim pakovanjem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

anamarija345

Postovani, je li mi smanjen ucinak logeata ako sam u tjednu pauze popila dva gutljaja mjesavine caja u kojem se nalazio i kantarion?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

tabletezakontracepciju

Postovani,danas mi je ginekolog prepisao tablete za kontracepciju Logest. Posto prvi put koristim kontracepciju,zanima me da li treba da sacekam prvi dan sledece menstruacije,i taj dan da pocnem sa koriscenjem ovih tableta. Da li je ok,kao sto je ginekolog preporucio,da tablete pijem svako vece oko 21,22h,i da se pridrzavam tog vremena svako vece?
Pozdrav ,Marina

serenanaomi

Postovani, molim Vas na sto brzem odgovoru, jako sam preplasena.
Pijem Logest 10 mjeseci.
Prije 4 dana sam popila prvu tabletu nove kutije Logesta u 20 h i uskoro sam imala spolni odnos, decko je ejakulirao u mene. Taj dan, u 8 ujutro (znaci 12 sati prije nego sto sam zapocela s novom kutijom Logesta i imala spolni odnos) sam popila zadnju tabletu antibiotika Augmentina zbog upale zuba. Takoder, uz Augmentin pijem i Medazol. Zanima me posto nisam koristila dodatnu zastitu 12 sati nakon sto sam popila zadnji Augmentin da li postoji sansa da sam ostala trudna?? Unaprijed Vam hvala na odgovoru!

serenanaomi

I jos sam zaboravila pitati trebam li do kraja ove kutije Logesta koju sam pocela piti 12 sati nakon zadnje popijene tablete Augmentina koristiti dodatnu zastitu, ako da, koliko dugo? Napominjem da jos uvijek pijem Medazol, medutim u uputama o lijeku ne pise da bi moglo doci do nekakvih kontraindikacija s kontraceptivnim tabletama, kao sto to pise kod Augmentina. Jos jednom unaprijed zahvaljujem na odgovoru. Ja se iskreno nadam da panicarim bez veze... Lijep pozdrav

serenanaomi

I jos jedna stvar, ne znam je li i to mozda bitno...
Inace sam 1. tabletu Logesta pocinjala piti subotom, no sad ovu zadnju kutiju sam pocela piti dan ranije, u petak, kako bi mi menstruacija dolazila dan ranije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tableteza kontracepciju, pričekati prvi dan menstruacije. S prvim danom krećete s uzimanje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Serenaomi, ne brinite neće doći do trudnoće. Nastavite samo dalje s uzimanjem prema propisanoj shemi.