Kontracepcija

Moguca trudnoca

Oziens96

Doktore imala sam ne bas zasticen odnos sa deckom za vreme plodnih dana i dobila sam mjesecnicu, ali nije bila obilna kao obicno sto je, a procitala sam da postoji lazna menstruacija pa vas zato molim za sto brzi odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako sumnjate da se radilo o pravoj menstruaciji, napravite test.

-J-

Cura i ja imali smo odnos.. puknuo je kondom ali nisam još svršio.. Dali može ostat trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako nije bilo ejakulacije.

-J-

Ali moram naglasiti da je to bilo u vrijeme ovulacije..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Bez ejakulacije neće doći do trudnoće.

zabrinutauciteljica

Poštovani, molila bih Vas da mi pomognete i odgovorite na moje pitanje/problem. Radi se o sledećem: poslednju menstruaciju sam dobila 7. 11., a odnos se desio 16. 11. Nije korišćena nikakva kontracepcija, budući da mi je kardiolog ukinuo Diane 35 (zbog povišenog pritiska) koje sam pila do 13. 11. Rekla bih da je odnos bio rizičan iako nije došlo do namerne ejakulacije unutar, ali s obzirom da je partner ejakulirao više puta, plašim se da bi moglo biti posledica od "slučajnog kačenja" ili presemene tečnosti. Odmah sutradan, dakle 17. 11. sam popila Escapele tabletu. Od pre dva dana su počeli jaki bolovi (identični menstrualnim) i traju, sporadično, još uvek, ali nisam prokrvarila. Zaista se jako plašim, s obzirom da imam 36 godina, nemam dece i još ne planiram da rađam, a ranije sam imala dva abortusa. Molim Vas da mi kažete postoji li realna opasnost od trudnoće i da li ću uskoro prokrvariti? Najlepše Vam se zahvaljuem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Prema opisanom neće doći do trudnoće. Menstruacija će vam doći u očekivano vrijeme ili uz koji dan kašnjenja.

-J-

Postovani. Kada se moze najranije ustanoviti trudnoca vaginalnim ultrazvukom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon tjedan dana kašnjenja menstruacije, ili pet tjedana od zadnje menstruacije kod urednih redovitih ciklusa.

-J-

Postovani doktore, imala sam odnos s deckom prije 2 tjedna i puko je kondom, no on nije bio ni blizu svrsavanja. Sad su mi nabrekle grudi, bolne su na dodir, imam bijeli iscjedak. Dali je trudnoca moguca ili je to pms? Inace mjesecnicu bih trebala dobiti 6.12. Hvala inaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije onda je strah neopravdan.

-J-

Znaci onda je pms? Hvala doktore

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno.

edna21

Poštovani doktore,
već sam vam pisala. U oktobru, 4. sam imala odnos sa dečkom, a 5 sati prije sam poćela piti yaz tablete, jer je bio prvi dan menstruacije. Menstruacija je nastavila da traje i rekli ste mi da neće doći do trudnoće. Krvarila sam gotovo cijeli mjesec. Dva dana pred bijele pilule je krvarnjenje stalo i onda nakon 2 bijele pilule opet sam dobila krvarenje. Naredni mjesec, prošli, nastavila sam piti yaz tablete, imala sam odnos polovinom mjeseca, prvi put smo koristili prekinuti snošaj, a naredna dva puta za svaki slučaj kondom. Dobila sam menstruaciju koja je trajala četiri dana. Posljednja menstruacija mi je bila 27.11. nakon dvije bijele pilule, prvi dan je bilo smeđe, sljedeći dan je bilo obilnije sa punim uloškom i sljedeći još malo dok se navečer nisam okupala i tada je stalo. Sve ovo vrijeme me bole jajnici, pogotovo lijevi i bol udara u nogu. Ali, samo kad imam menstruaciju, tada me ne bole, čim stane-bol počne. Mislila sam da je sve ok, ali zbog bolova sam zakazala pregled kod ginekologa u ponedjeljak gdje sam mislila obavit ultrazvuk, transvaginalni, briseve i sl. Danas sam kupila usput test za trudnoću i u poslijepodnevnim satima uradila jedan i činilo mi se kao da pokazuje blijedu crticu. Prepala sam se i odmah otišla kupit još jedan. Nakon 20 minuta sam ponovila i bila je jedna crtica. Kupila sam jedan i za jutarnju i znam da je malo besmisleno što vam sve ovo pišem, ali sam u panici, zaista sam se pokušavala zaštiti i da li je po vama moguće da je do trudnoće ipak došlo? Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. Imate redovito menstruaciju, te ne trebate brinuti.

-J-

Pozdrav.. Dobila sam menstruaciju. I bila je obilna dosta, trajala je samo 3 dana inace ni traje 6 dana. Dali se moram zabriniti!??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti.

PomocDoktora

Hoce li meni iko odgovoriti molim vas?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće jer ne razumijete pravila foruma, i pitanja postavljate na više mjesta.LP