Kontracepcija

Moguca trudnoca

edna21

Postovani doktore,
nije ova tema, ali sam vam nedavno pisala. Bila sam kod ginekologa. Urađen mi je kolposkopski nalaz: Cirkularno oko vanjskog ušća ECTOPIA PER MAGNA sitno zrnaste površine, acido bijelog epitela, koje kontaktno, diskretno krvari i slabije prima Lugol. Doktorica mi nista nije objasnila osim da imam "ranicu" i da hitno trebam biopsiju. Ovo mi je bio prvi pregled ovakav, do sad sam se samo preko abdomena pregledala. Mozete li mi objasniti da li to odmah znači da je upitanju rak ako je bipsija hitna? I da li od ove "ranice" mogu imati bolove, jer mene boli mnogo u donjem dijelu stomaka i čak kao da osjećam svrbež u donjem i lijevom dijelu stomaka? Hvala
Vam unaprijed na bilo kakvom objašnjenju!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ranica ne znači rak dakako.
Kolposkopska slika je loša. Stoga se treba napraviti biopsija.
Kao mogući uzrok svakako je hpv. Napravite bris na hpv.
Ranica nema smetnji. Smetnje koje navodite rezultat su upale u rodnici i vanjskog spolovila.