bol u zdjelici ...ne znam što više činiti...

milaangela

Poštovani,
Moji simptomi počeli su prije dvije godine.Tada bih ponekad nakon spolnog odnosa učestalo bolno mokrila (ponekad i po dvije kapljice), to bi trajalo nekoliko dana.Od tada bi svako nekoliko mjeseci redovito doživljavala isto.Međutim moji problemi su ovoga puta dugotrajni..Prije 3 mjeseca počela sam osjećati simptome: bol u donjem dijelu trbuha(od pupka na niže),učestalo mokrenje, bol pri mokrenju..javilo se također nakon odnosa sa partnerom.Tada sam napravila ove pretrage; laboratorijska analiza krvi, mokraće,urinokultura, CT abdomena, te ginekoloske pretrage (bris,papa test).Svi nalazi su bili uredu,osim što sam imala e.coli.Nju sam izliječila antibioticima te mi je urinokultura bila sterilna.Međutim bolovi nisu prestajali, ublažili se jesu,ali ne i prošli!Dva dana u međuvremenu sam osjećala ogromnu bol. Nakon što mi je doktorica propisala antibiotik prosla je takva bol,međutim nije u potpunosti nestala,i još je tu.Specijalist ginekolog me pregledao i ustanovio da imam upalnu zdjeličnu bolest.Urinokulturu sam ponovo napravila prije par dana..sterilna je, krv uredna...Propisao mi je antibiotsku terapiju :Medazol,hiramicin i diflukan.Nakon kojih mi nije prošlo.I dalje me boli u donjem dijelu trbuha pri opip ili kada se naslonim na njega, osjećala sam napuhnutost ( koja se sada smanjila).Sada imam menstruaciju te sam primjetila da se nakon nje pojavi veća bo.Moram spomenuti i da uz to što kada idem učestalo mokriti osjećam i potrebu za velikom nuždom! Ne znam što više napraviti...ne znam kako se u potpunosti izliječiti...a očigledno ne znaju ni doktori..Molim Vas za savjet..Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, trebalo bi možda napraviti dijagnostičku laparoskopiju da se pokuša otkriti uzrok boli u maloj zdjelici.
Trebalo bi posumnjati i na zdjeličnu endometriozu. Napravite i ca 125 u obradi.
Također savjetujem pregled abdominalnog kirurga/ divertikulitis, iritabilni kolon/
Eto ,koliko sam vam pomogao sa svojim razmišljanjima.

Sara39

Poštovani, 2016 sam imala vanmateričnu te je odstranjen desni jajovod,2021 inducirani pobačaj u 19 tjednu trudnoće, nekoliko kiretaža, stalno se borim s isjedkom vaginalnim bez subjektivnih tegoba, papa i cervikalni uvijek uredni, početkom godine oštra bol nisko desno dolje, sa širenjem povremeno u leđa,bez drugih tegoba, tad obavila ginekološki uzv, uzv abdomena, rtg abdomena, nalazi lab uredni, bolovi su trajali 2 mjeseca i povukli se, no sad se ponovo vratili krajem 9 mjeseca, uz povremeno jake bolove, neizdržive, te ponovo širenjem u leđa, sada i probavne tegobe, 2019 radila kolonoskopiju koja je uredna, trenutno od pretraga obavila uzv ginekološki koji je uredan, nalaze vezane uz upalne bolesti crijeva, uredni, lab. Nalazi uredni, upalni parametri uredni, jedino što mi jos predlažu mr zdjelice, kojeg sam također 2019 radila i bio je uredan, mene zanima postoji li mogućnost da su od endoskopske operacije neke priraslice koje povremeno i ovako dugotrajno raditi takve bolove, također da li primarna bol u trbuhu moze biti bas da se reflektira od leđa, što mi još predlažete da napravim, da li bi bilo poželjno dijagnostički napraviti možda laparoskopiju? Hvala na odgovoru.