marsupijalizacija Bartolinijevog apseca i nateknute labia minora

minalapat

Pozdrav, imala sam Bartolinijevu cistu koja je presla u apsces te sam uradila drenazu i marsupijalizaciju prije 3 dana. Lijeva labia minora (na kojoj strani je bila i cista) je bila nateknuta, kao i klitoris, medjutim, nakon marsupijalizacije i desna je otekla, zapravo jos uvijek lagano otjecu obje i vec su jako velike. Nisu bolne na opip, ne svrbe, vise su neugodne ali sve vise otjecu. Je li to normalno ili trebam opet na pregled? Pijem antibiotike, na pregled trebam tek za 6 tjedana. Je li mogu necim pripomoci, kupkama ili necim? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite obloge od borne kiseline nekoliko puta dnevno.