nalaz hormona

ivana987

Poštovani,
molim Vas da mi protumačite slijedeći nalaz hormona:
FT4 17,08; FT3 3,69; TSH 1,182: LH 11,89; FSH 33,11: PROLAKT 229; E2 195; TESTO 3,01
Uzorak krvi je uzet 4. dana menstrualnog cikusa. Menstralni ciklus mi je oduvijek kraći (22- 24 dana).
Može li nešto od nevedenh vrijednosti biti uzrok neplodnosti i ako da, koja bi bila preporučena terapija?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana koliko vam je godina. Nalazi mi izgledaju kao u žene od 50 godina.
Ne znam nažalost ni vaše godine, niti stanje jajnika, niti AMH da bih vam više od prvotnog mogao reći.
Svakako da su nalazi vaših spolnih hormona uzrok neplodnosti.

ivana987

Poštovani,
imam 32 godine. Doktorica nije dala uputnicu za testiranja AHM. Tražit ću to.
Molim Vas, što prije mi odgovorite je ovakvo stanje mojih hormona liječivo i kako.
Hvala!

ivana987

Još bih htjela napomenuti kako imam kraću menstruaciju, tako da mi je na dan vađenja krvi ista bila već gotova, odnosno imala sam tek sukrvicu.
Je li moguće da sam bila već u fazi ovulacije?
Dr. je prethodnim ultrazlučnim pregledom jajnika ustanovila da su isti u redu
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivana, premalo detalja imam. Kao što rekoh ne znam stanje vaših jajnika, imate li folikula itd.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vjerujem da s ovim nalazima spolnoh hormona jajnici izgledaju uredno.

ivana987

Poštovani,
nakon dvije postala sam majka! Potpomognutom oplodnjom!
Nalaz AMH je bio katastrofalan <1,12, no prilikom svake stimulacije Klomifenom, uspjeli smo dobiti od 1 do 3 jajne stanice!
Ovo pišem samo kako bi žene u sličnim situacijama vidjele da ipak ima nade!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. AMH samo predstavlja rezervu jajnih stanica i ništa više.