Spontani pobačaj i menstruacija

Eva1

Poštovani,

u tijeku mi je spontani pobačaj, odlučili smo probati da se očistim sama. Ako ne bude išlo, naravno, slijedi kiretaža.

Zadnjim uzv je ustanovljeno da je većina izašla, endometrij je 6,9 mm, beta hcg 354, koagul 7 mm.

Dobila sam injekciju methergina prije 2 dana, medjutim, krvarenje nakon toga je jako oskudno, a ono što je trebalo izaci mislim da nije (osim nešto guste, tamne krvi tijekom mokrenja nakon injekcije pa jedino ako je to koagul).

Zanima me je li moguće da je ta injekcija poremetila prirodni tijek čišćenja, koliko ona "drži"?

Nadalje, mora li beta hcg doći na nulu pa da od tada čekam menstruaciju kroz 30 dana ili mogu menstruaciju očekivati od prvog dana krvarenja uslijed spontanog bez obzira na beta hcg (počelo je smeđim iscjetkom prije 10-tak dana)?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ona nije poremetila tijek. Ako je endometrij 6mm onda ni nećete krvariti. Ponovite beta hcg.

Eva1

Danas sam opet vadila betu hcg i iznosi 231, prije 3 dana 354. Pada li presporo?

Naručili su me opet tek za 7 dana.

Bojim se infekcije.

Je li moguće da injekcija methergina još djeluje nakon 3 dana, jer i dalje osjetim kontrakcij maternice, tj. bolna križa. Krvarim oskudno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da nije sve izašlo i premalo se snizuje.

Eva1

Je li potrebno da beta hcg padne na nulu da se pokrene novi menstrualni ciklus od 28 dana (računajući na to da mi inače toliko traje m. c.) ili i prije može doći do menstruacije nakon spontanog pobačaja?

Još jednom, hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prije će se valjda beta negativizirati.

Eva1

Nakon što je beta ostala pozitivna, učinjena mi je kiretaža prije 6 dana. Propisan mi je Hiramicin 100 mg 2x dnevno kroz 10 dana.

Krvarenje je sad prisutno samo tijekom mokrenja (krvava sluz na papiru).

Zanima me je li poslije kiretaže nužno strogo mirovanje (samo ležanje i do wc-a) ili je dopušteno kretanje po stanu, laganije kućne aktivnosti uz puno odmaranja (što ja radim)?

Naime, nakon sjedenja ili hodanja po stanu osjetim lagane bolove; je li to normalno, pretpostavljam da se radi o kontrakcijama maternice?

I može li doći do upale unatoč antibioticima?

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete se kretati i obavljati lakše poslove. Senzacije koje imate uobičajne su i ne trebate brinuti.lp