Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergijska astma i sport

momazic

Sinu (10 god.) mi je prije dvije godine dijagnosticirana alergijska astma, uzima Singular junior navečer, a u sezoni alergija (kod njega je to travanj-lipanj i kraj kolovoza te rujan) ujutro i Aerius. Nos mu i uz terapiju dosta curi i svrbi ga, zna biti začepljen, nakon Operila pojačano kiše. Aktivno se bavi sportom (na otvorenom) i prilično je talentiran, no ne znamo trebamo li ga poticati da nastavi ili će prije ili kasnije zbog zdravlja morati zaboraviti vrhunski sport. Do sada je prolazio zdravstvene preglede kluba, no činili su mi se prilično površni. Rado bi ga odveli na kvalitetnu obradu i mišljenje kod dobrog stručnjaka, sportskog liječnika ili alergologa. Molim Vaše mišljenje i preporuku.

Darko Richter, dr. med.

Za početak mi se možete javiti na Rebro, u Alergološku ambulantu, Poliklinika Dječje klinike, nova zelena zgrada, razina "P".

momazic

Poštovani dr. Richter,
trebamo li se prvo naručiti ili možemo doći bilo koji dan u određeno vrijeme (iz Osijeka smo)?

Darko Richter, dr. med.

Možete doći u ovu srijedu u 9:30 h, ili u petak u 11 h. Treba uputnica za: Pedijatrija - Alergologija, treži se: kompletni pregled.

momazic

Hvala Vam na odgovoru, uputnicu smo dobili, doći ćemo sutra u 11 sati.

Darko Richter, dr. med.

Ako dolazite sutra, u srijedu, dođite malo ranije, tj. oko 10 h.

momazic

Doći ćemo u petak u 11 kako ste predložili (ovo 'sutra' sam napisala jutros misleći kako je sutra petak; ispričavam se!).

Darko Richter, dr. med.

O.K.