Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

napadaji gušenja u snu

trešnjevka0807

Poštovani,
Već više godina imam napadaje gušenja koje se najčešće manifestira prilikom spavanja.
Napadaji (nalikuju na riku lava) me probude, ne mogu doći do zraka 20-30 sekundi Koji puta mi mora pomoći supruga laganim udarcima po leđima, jer nikako ne mogu da predahnem. Nakon toga skoro uvijek povraćam. Napadaji koji su krenuli prije dosta vremena događali su se najčešće zimi kad je bilo uključeno centralno grijanje. Kad sam zatražio od svoje liječnice što bi to moglo biti rekla mi je da je to vjerojatno od suhog zraka u prostoriji u kojoj spavam. Sada spavam u sobi koja nema grijanja. Primijetio sam da se napadaji javljaju kad popijem bijelo vino, pivo ili stavljam u hranu kečap, no to nije pravilo, događalo se i kad to nisam konzumirao. Patim od alergije i uzimam flonidan, povremeno aspirin, ne pušim, imam koji kilogram viška.

Darko Richter, dr. med.

Trebali biste se javiti internisti, alergologu. Nema to veze sa suhim zrakom, no s alergijama ili konzervansima je vrlo moguće.