Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Testiranje na alergije

saintmid

Poštovani,
zanima me može li se izvršiti još koji oblik testiranja na alergije osim klasičnom metodom "pikanja"? Naime tu sam metodu odradio, rezultati su negativni no često imam probleme sa sinusima i otežanim disanjem te me zanima jesam li možda ipak alergičan na što. Također sam odradio i testove na Jordanovcu zbog sumnje na astmu no testovi su pokazali da nema traga astmi.
Može li i psihološki pritisak, stres, utjecati na probleme sa sinusima?

Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Ne znam puno o psihijatriji. Oni, koji sami u sebi traže psihijatrijske probleme, zapravo nisu pravi pacijenti. Pravi psihijatrijski pacijenti bježe od toga da su uopće bolesni.
Ovo od čega vi mislite da bolujete, posljedica je potpuno besplatnog zdravstvenog sustava, za pacijente. To za neke nikako ne valja.
Da malo košta, teško da biste si izmišljali pretrage i još tražili za to pomoć.
Mene nemojte u to uvlačiti.

Djetetu od nešto više od 3 godine urađen je alergotest zbog konstantnog šmrcanja, suhog kašljanja, blagih dermatitisa po licu i osipa oko usta i po rukama.

Ige mu je povišen i iznosi 81 U/L.
Također su mu povišeni i neut: 47,3% (interval 21-35) i mono 8,6 (interval 4-8).
Dunger mu je ispod granice i iznosi 133 x10e6/L (interval 150-300). Ostali nalazi su u granicama, brisevi uredni.
Lijepo reagira na antihistamik, simptomi se smanje poprilično. Prick i pojedinačni ige su negativni.
Pedijatrica kaže da se to piše pod alergiju zbog igea i njegovih simptoma. Jeli moguće da je kod alergije toliko nizak dunger?

I MCV je malo snižen, iznosi 78 (interval 82-93)

Darko Richter, dr. med.

Jest (moguće je), ali, ovdje se na radi o alergiji.

Hvala. Sto bi po vasem misljenju moglo onda uzrokovati takve simptome? To traje vec mjesecima. Dakle suhi kasalj, smrcanje, dermatitis blagi po obrazima I osipavanje nakon jela ili branja cvijeca ili trave.

Pardon, za bris nosa na papiru sa svim nalazima pise da je pozitivan, al nigdje ne pise na sta.

Darko Richter, dr. med.

Te simptome može uzrokovati alergija.

Evo, bris nosa kaze pedijatrica pozitivan je na eozinofile. Što to konkretno znači? Dali je prolazno ili stalno? I dalje je na claritinu, simptomi su blazi otkako ga opet uzima. Laik sam u ovome pa vas malo gnjavim sad

Darko Richter, dr. med.

eozinofili u brisu nosa uglavnom ne znače ništa. Ne potvrđuju alergiju, a još manje je isključuju. Dakle, nula bodova.

Postovani,

ako se nekome prilikom odlaska na more simptomi pogorsaju, ima li smisla nakon povratka ici na tretmane u slanu sobu?
Prvi dan dolaska maleni je dobio napade laringitisa koji su presli u brohnitis. To je bilo prije 10 dana. Prije 5 dana su se simptomi smirili, kasljao je samo nakon budenja kao i obicno, da bi danas bio na inekciji solu medrola jer je nocas uzasno kasljao i jutros u kaslju izbacio poprilicnu kolicinu zelenog slajma i dalje sa prisutnim bronhitisom.

Darko Richter, dr. med.

Slana soba nema smisla niti prije, niti poslje boravka na moru.Ja vam ne bih znao reći kada, uopće, slana soba ima smisla.