Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Bijela fleka

b.e.n

Poštovani,
imam 30 godina. Prije mjesec dana primjetila sam na noktu nožnog palca malu bijelu hrapavu fleku.
Molim Vas da mi odgovorite što bi to moglo bili, i čime se treba mazati.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

jelena_k

Postovani dr.,
prije 4 godine negdje sam bila na pregledu kod doktora zbog male bijele mrlje na tijelu. On mi nije znao tocno reci sto je, samo je napisao depigmentacija, ali mi je rekao da moze biti i pocetak vitiliga pa da mogu ocekivati daljenje sirenje. Proslo je 4 godine, a ja nemam nikakvih novih mrlja po tijelu..
otisla sam i kod drugog doktora na pregled koji je rekao da to ne moze biti vitiligo, kako to nije karakteristicno za njega. Zbunjena sam. Jel' postoji sansa da je to samo obicna depigmentacija, iako se ja ne sjecam kako je nastala jer je bilo to jako davno (ove 4 godine uziman u rezervi jer nisam obracala dugo paznju na nju pa postoji sansa da je ona tu i dosta duze)??? Da, jos mi je i jedan rekao da moze biti caffe ole spot iako mi to nema veze sa logikom jer je mrljica bijela, iako je jako mala, al tako izgleda.
Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno nije vitiligo. Ako nema novih mrlja nema razloga za brigu.