Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Crvenilo oko pazuha

nada_86

Postovani,

Ranije sam uocavala, mislila sam da se radi o preuskoj odjeci, ali vec par dana koristim siru odjecu, ali promjena nema. Pocinjem misliti da je u pitanju neka alergija, ali ne znam na sta. Radi se o crvenilu/zguljenom i jako suhom dijelu koze iznad pazuha, tj. vanjske strane (od ramena prema ruci). Ne svrbi, pece, zategnuto je prilicno i cak je pocelo i da pomalo krvari pri pucanju tolike zategnutosti. Deterdzent za ves nisam mijenjala, omeksivac, gel za tusiranje, pa ni dezodorans. Na drugim dijelovima tijela toga nema, mada i inace imam jako suhu kozu.

Zanima me o cemu se radi, je li u pitanju preuska odjeca ili alergija na nesto i na sta bi mogla biti ta alergija? Koja je prva pomoc kod ovog? Trenutno mazem kremama za suhu kozu i nosim sto sire stvari, ali cini se da ne pomaze.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je vjerojatno riječ o iritativnom ili alergijskom kontaktnom dermatitisu, a treba isključiti i dermatomikozu (gljivičnu infekciju kože). Terapija svih promjena je različita. U zaključku, bilo bi dobro da se javite dermatologu.