Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Bijele tackice na ledima

Amy993

Dobro vece,procitala sam dosta sadrzaja u vezi mog problema,koliko sam shvatila, vjerujem da su gljivice. Dakle bijele tackice po ledima. Bila sam kod dermatologa, dobila sam kremu canesten ali mi nije pomogla, zanima me sta bih jos mogla koristiti? To mi je vec nekoliko mjeseci po ledima,cak se i prosirilo. Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o Pityriasis versicolor (vrsti gljivične infekcije), ali bi to trebalo potvrditi nativnom mikološkom pretragom i pretragom WOOD-ovim svjetlom. Nadalje, u liječenju za ovaj tip gljivične infekcije bi bilo bolje koristiti neki antimikotik u obliku spraya ili šampona. Same bijele mrlje mogu ostati još neko vrijeme nakon izlječenja, jer može doći do privremenog uništenja pigmenta.