Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

crveni madeži

mala zvončica

Poštovanje,
U obitelji ih imaju djed i mama koja ima one od sitnih do velikihi i ma ih dosta..a prije 4 godine,sa 18. sam ih pocela dobivati i ja....do sada ih imam svega nekoliko i sitni su na sreću ali me strah da ih ne pocnem dobivati sve vise i vece.... Vezano uz to zanima me kako i zasto oni nastaju..te da li je onda nekako moguce sprijeciti njihov razvoj? Npr. da li na njihovo pojavljivanje utjece izlaganje suncu...ili nevezano uz sunce isto mogu nastati?

Zahvaljujem na odgovoru!

Lenka Oremović, dr. med.

Hemangiomi su vrlo česti benigni tumori crvene ili modroljubičaste boje,sastavljeni su od krvlju ispunjenih šupljinica različite veličine .Mogu biti prirođeni a nastati i kratko nakon rođenja.U vašem slučaju radi se o senilnim hemangiomima koji nastaju u starijoj životnoj dobi ćesto u velikom broju na trupu i udovima u obliku jarkocrvenkastih tumorčića do veličine zrna leće.Mogu se odstraniti elektrokoagulacijom.