Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Dilema

Maj

Stovani,
Da li i u kojoj mjei je dovoljna upotreba 2% minoksidila kod androgene alopecije?Da li taj losion ima ikakvog efekta , odnosno da li treba koristiti nesto drugo ?

dr. Krešimir Kostović

Koja je najbolja je terapija za Vas to mora odlučiti dermatolog, na temelju anamneze, kliničke slike i ev. lab. pretraga. 2% minoxidil ima učinka, ali je njegov učinak ograničen (uostalom kao i drugih lijekova koji se koriste u liječenju androgene alopecije).