Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

madeži kod djece

sanja

Ponavljam upit koji sam postavila na forumu Pedijatrija, a savjet je bio da se obratim ovdje:
Kada se obično počinju javljati madeži kod djece? Mojoj bebi se prvi pojavio već s oko 4 mjeseca i sad je veličine zrna riže, a u međuvremenu (sad mu je 11 mjeseci) ih ima već tri (sitni na leđima i spolovilu !?!) Ne paničarim, ali to mi je malo čudno. Ako genetika možda igra ulogu, i suprug i ja ih imamo dosta, ali opet manje nego većina ljudi koje znamo. Molim vaše mišljenje. Unaprijed hvala.

dr. Krešimir Kostović

Madeži se mogu javljati od ranog djetinjstva i to nije ništa neobično. Ako bi bili zabrinuti zbog samog izgleda madeža, obratite se dermatologu.