Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

dlakavost

assoluta

poštovani,
imam 20 godina, i u zadnje vrijeme mi se javila dlakavost na licu, prsima, leđima, trbuhu gdje prije nisam imala dlake. bila sam na ginekološkom pregledu i doktorica nije nasla nikakav uzrok tome. onda sam vadila hormone stitnjace (TSH, fT4) i PRL na njezin savjet, medutim i ti su nalazi uredni. onda mi je dala kontracepcijske tablete, međutim čini mi se da se dlakavost jos povecava. nisam znala da li da se obratim dermatologu ili endokrinologu, ili je to problem ginekoloske prirode (ali s obzirom da nemam problema s jajnicima ni sl., a ni hormonima, bar temeljnim, obratila sam se Vama). hvala Vam na trudu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je kod Vas u podlozi endokrinološki poremaćaj. Obratite se endokrilologu.