Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

dlake na muskom polnom organu

packard

Pozdrav. Imam problem sa rastom dlacica na spolnom organu zadnjih par godina. Da li je to normalno ili?? Dosad sam ih uklanjao depilacijom,cupanjem pomocu pincete ali one se iznova vracaju. Zanima me na koji nacin ih mogu ukloniti zauvijek?? Ako je to laser, pitam se da li ce ostaviti neke posljedice na moj organizam kao i na sam polni organ?? Savjet sta da radim

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na samom penisu se ne preporučuje epilacija. U pubičnom području (području stidne kosti) najbolja bi bila epilacija diodnim laserom koja nema štetne posljedice za organizam.

packard

Koji je vas savjet sta da radim? Da li mogu nastaviti sa cupanjem tih dlacica jer mi smetaju sto su tu? Postoji li neka krema koja bi zaustavila ili usporila njihov rast? Volio bih rijesiti ih se tako da ih nemam na penisu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne postoji takva krema. Možete nastaviti s "čupkanjem" dlaka ako Vas to baš smeta.

packard

Postoji li neko rijesenje za njihovo trajno uklanjanje ili jednostavno mora da se zivi s tim? Jedino sto primjecujem da te dlacice postaju jace i ima ih malo vise nego prije 2 godine, ne znam sta ce biti kasnije ako nastavim sa njihovim cupkanjem..da li bih mogao imati nekakvih problema zbog toga?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na tom mjestu nema načina da se trajno uklone dlake. Svaki način ulkanjanja dovest će do još jačeg rasta.