Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Dlake na penisu

Mrix

Poštovani,

Želio bih se permanentno riješiti onih nekoliko iritantnih dlaka što izbijaju uzduž penisa i mošnja.
Zanima me je li sigurno i besposljedično to područje tretirati IPL svjetlošću. Ili konkretnije, uređajem HPLight kojeg posjedujem. Znam sve kako djeluje, no ne znam je li to zračenje sigurno za tako osjetljivu zonu.
Također, odstrane li se te dlake, ima li načina da se uklone i sitne izbočine poput prištića (valjda lojne žlijezde) na neki bezbolan način?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Područje samog penisa i skorotuma (mošnje) nije preporučljivo za lasersku ili IPL epilaciju (možete izazvati jaku iritaciju, pa čak i opekline). Žlijezde koje navodite su normalni dio spolovila i ne možete ih trajno ukloniti (a još manje na bezbolan način).