Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

HPV

Kiki

Poštovana, moja djevojka ima HPV visokog rizika. S obzirom da bi i ja trebao onda na pregled, kako točno izgleda pregled, je li neugodan i kome da se obratim, te kakve su mogućnosti terapije?Prilično me strah pregleda.Unaprijed hvala.

mr.sc.dr. Suzana Ljubojević

Pregled možete obaviti u STD ambulatni Klinike za kožne i spolne bolesti, Šalata 4, Zagreb uz predhodni telefonski dogovor.
Pretraga (HPV genotipizacija) se sastoji od mehaničkog uzimanja površinskih stanicam kože penisa te slanja na molekularnu analizu da se vidi postoji li pozitiviteta na HPV i ako da kojeg tipa (visoki ili niski rizik)! Terapija se određuje prema nalazu HPV genotipizacije!