Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

HPV?

smilealways11

Poštovani,
dečku se pred nekih pola godine napravila bradavica kod stidnih dlačica(iza penisa). Nakon možda 2.mj. napravila se još jedna i nakon još par mjeseci napravila se 3.bradavica.Sve 3 bradavice udaljene su međusobno,al se sve nalaze na tom dijelu gdje su stidne dlačice. Kada su počele nastajati bile su male male točkice i polako su narasle u bradavice.
Jučer sam radila papa test prvi puta i dok čekam nalaze zanima me da li te bradavice predstavljaju hpv ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Te "bradavice" bi mogle biti uzrokovane HPV-om. Naravno, to bi trebalo potvrditi pregledom.

smilealways11

Zahvaljujem na odgovoru happy
Zanima me samo još da li da se najprije javi svome doktoru da mu da uputnicu ili nešto ili?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za pregled kod specijaliste potrebna je uputnica i narudžba. Kod privatnog dermatovenerologa pregled se plaća, a isto je potrebna prethodna narudžba.