Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

hyperpigmentacija

Dusana

Postovani.
Unazad par godina imam promijenjenu boju koze na pazusnim jamama i preponama.Ruzno je za vidjet osobito sada ljeti jer je dosta tamnija boja od ostalog dijela koze.Moram napomenut da ta promijena nekad i nije prisutna.Ne koristim nikakve lijekove osim sredstava za osobnu higijenu.Lijepo Vas zamoljavam da mi kazete sto bi to bilo i sta sa radim.Unaprijed hvala!

dr. Dinko Kaliterna

Očito se radi o banalom uzroku, koža je na tim mjestima inače tamnija, nošenje odjeće izaziva iritaciju pogotovo zimi kada ste deblje odjeveni što pogoduje razvoju jače pigmentacije, drugi uzrok mogu biti hormonalni poremećaji ili dobroćudne izrasline.