Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

osip na ledjima i prsima

nina

Postovani,
sinoc mi je "iz cista mira" izbio osip na ledjima i prsima. Manifestirao se kao mnostvo sitnih tockica, uzdignutih iznad razine okolne koze i crvene boje. Tockice su najgusce rasporedjene po gornjoj polovini prsa i ledja. Svrbe i ruzno izgledaju. Oblik ni boja im se ne mjenjaju u doticaju s vodom. Par dana prije izbijanja osipa sam imala lagano povisenu temperaturu (37,3) i osjecaj zarenja na kozi. Temperatura se danas povukla, ali je osip ostao kakav je i bio.
Sto ga je moglo prouzrociti (osim odjece, vode, kozmetike - tu nije bilo nikakvih promjena u odnosu na uobicajeno)?

dr. Dinko Kaliterna

Ima puno faktora koji mogu osip izazvati no savjetujem da se javite dermatologu da osip što prije prođem vjerojatno je sunce moglo biti glavni uzrok