Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Ispravna spolna higijena

postavljacpitanja

Mislim da imam problem s održavanjem spolne higijene. Iako se redovno tuširam i detaljno perem svoje spolovilo, primjetio sam da vrlo često ono ima neugodan miris. Miris se, naravno, povećava u doba čestih snošaja. Detaljno operem spolovilo svaki dan, a specijalno nakon ejakulacije, ali i dalje osjećam lagani miris. Ponekad miris postaje dosta jak i potrebno je i po 15min ribanja sapunom da bi se miris uklonio, iako čak ni to puno puta ne pomaže.

Bio sam kod doktorice (opće prakse) i rekla je da ona ne vidi nikakvu infekciju, jedino što je primjetila je corona glandis (ako sam dobro zapamtio), ali koliko sam shvatio to ne može utjecati na to. Pretpostavljam da je samo riječ do higijene.

Kako najbolje održavati higijenu? Postoje li neki posebni sapuni, kreme ili nešto slično? Bi li obrezivanje pomoglo u ovom slučaju? Ako bi, gdje (i kako) to mogu obaviti?

Unaprijed hvala.

Lenka Oremović, dr. med.

Koža na području spolovila vrlo je osjetljiva i često,dugotrajno pranje nadekvatnim sredstvima može dovesti do iritacije kože. Preporuča se pranje za to namjenjenim sredstvima za intimnu njegu no i ona se ne koriste prečesto niti pranje treba trajati dugo kako ste do sada uobičavali.Nakon pranja može se po potrebi nanijeti krema za osjetljivu kožu.Ukoliko i dalje budete imali probleme obratite se svom liječniku koji će postupiti prema kliničkom nalazu.