Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

kandida

Marko

Sta je kandido mikoticni balantitis i koje su mu poslijedice .Jeli opasan ako je na spolnom organu?

Prof. dr Jasna Lipozenčić

Kandida je gljiva koja se može javiti i na spolovilu (u Vašem slučaju na glansu). Ona se često javlja nakon upotrebe dugotrajnije antibiotske terapije, iscrpljenosti, imunosupresije, kod osoba koje boluju os šečerne bolesti, itd. Nije opasno, a potrebno je liječiti oba partnera!

miksa

Imam problem sa neprijatnim zadahom,radio sam kucni test na kandidu sa casom vode i pljuvackom,pljuvacka je potonula na dnu case(ako je to merodavan test).
Da li je u pitanju kandida,i ako jeste koji je najefiksniji nacin lecenja? na internetu se pominju nistatin i citrofit kao pouzdani lekovi. Sta Vi predlazete?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pitanje sa zadahom nije za dermatologa, a takvi testovi su nepouzdani.