Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

kosa

ivo

dnevno gubim ne više od 70 vlasi, a kad perem kosu između 200 i 300 vlasi(ne više), a perem ju obično 2x tjedno. da li je riječ još uvijek o pojačanom ispadanju il je pak to u normalnim granicama(kosa je od ranije blago prorjeđena)? da li uz ovakvo ispadanje nastupa daljnje prorjeđenje?
hvala

dr. Krešimir Kostović

Normalan je gubitak do 100 vlasi dnevo. Vi ste tu negdje na granici, a ako se brinete za vlasište javite se dermatologu (jer je gore navedena granica orijentaciona).

ivo

moja doktorica dermatologije kaže da ovakvo ispadanje i njie pogubno, al me zanima i drugo mišljenje jer imam blago prorjeđenu kosu iako je kosa puno jače ispadala dok je nastupalo prorjeđenje. sta mi Vi preporučate? bi li trebao biti zabrinut za vlasište?

dr. Krešimir Kostović

Po svemu sudeći nema razloga za zabrinutost, slušajte savjete svojeg dermatologa.