Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Alopecija i po bradi?

Klaudija

Molim vas da mi odgovorite na slijedeće pitanje. Mojem je suprugu prije 6 mj. počela otpadati kosa ( uz rub čela, kao u krugovima ) tu negdje u isto vrijeme ili čak malo prije, isto se dogodilo i po bradi. trenutno ima dva nepravilna kruga uz rub kose , a brada mu je prilično prošarana. Nije bio kod liječnika. Od poznanika (koji je imao isti problem) saznali smo da je to od stresa (kojem je svakodnevno izložen zbog posla) i da će proći samo od sebe. Pustiti da vrijeme učini svoje ili? Koje je Vaše mišljenje?

dr. Krešimir Kostović

Vaš suprug vjerijatno ima aloeciju areatu. koja osim vlasišta može zahvatiti i bradu. Svakako se treba javiti dermatologu, jer je riječ o ozbiljnom problemu vlasišta. Treba pokušati utvrditi uzrok (stres ne mora biti uzrok), te dati odgovarajuću terapiju.