Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

kosa

ako imam nedostatak cinka koliko bi ga na dan trebala pit?
kako mogu provjerit imam li nedostatak cinka tj.gdje?
i da neki govore kao da kosa opada vise na jesen..jeli to istina?jeli moguce da mi zato sada otpada?
i koji su simptomi bolesti štitnjace osim opadanja kose?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da li imate nedostatak cinka može se provjeriti vađenjem krvi i određivanjem koncentracije cinka u serumu ( provjerite kod svojeg liječnika gdje to možete obaviti). Kosa ne opada ovisno o godišnjem dobu. Mislim da se trebati obratiti dermatologu, jer se samo pregledom i odgovarajućim pretragama može odrediti vrsta i težina opada kose. Ovako se samo opterećujete stvarima i pitanjima koja možete riješiti samo kod liječnika.